Dzień Otwarty

W październiku odbył się w naszej Placówce „Dzień Otwarty”,

na który zostali zaproszeni opiekunowie naszych wychowanek.

Po powitaniu gości przez panią Dyrektor rodzice mieli możliwość zapoznania się z ofertą placówki,

uczestniczyli w części wykładowo-warsztatowej,

obejmującej tematykę budowania więzi z dzieckiem oraz komunikacji.

Wychowanki uczestniczyły w uroczystym obiedzie razem ze swoimi opiekunami, po którym stworzono przestrzeń na konsultacje rodziców z wychowawcami oraz nauczycielami.

Przyjazd rodziców/opiekunów wychowanek do Placówki to możliwość zapoznania się z działalnością Ośrodka oraz doskonalenia wzajemnej współpracy. Zależy nam, aby prowadzić system rodzinny w kierunku wzajemnego poznania i wsparcia. Jest to możliwe poprzez tworzenie przestrzeni dla wzajemnych doświadczeń oraz zdobywania wiedzy.

Podczas spotkania rodzice mieli możliwość wymiany swoich wzajemnych spostrzeżeń i przeżyć związanych z wychowywaniem swoich dzieci podczas wspólnej dyskusji.

Organizacja Dnia Otwartego było możliwe dzięki realizacji projektu „W drodze do samodzielności” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Działania projektu obejmują również dwa inne obszary:

  • spotkania wychowanek z psychologami (indywidualne oraz grupowe) w celu rozwijania kompetencji społecznych podopiecznych
  • stworzenie filmu dokumentalnego o absolwentkach  MOW, by pokazać młodym ludziom będącym w niekorzystnej sytuacji, że można sobie poradzić w dorosłym życiu nawet jeśli miało się trudną lub wręcz traumatyczną przeszłość.